Monday 23 October 2017

athletic logo white

noname

aigaiopelagitikoi enarxi

Το ανακαινισμένο δημοτικό στάδιο της Μυκόνου, είναι έτοιμα να υποδεχτεί το Σαββατοκύριακο 7 – 8 Οκτωβρίου τα αθλητικά νιάτα του Αιγαίου, αλλά και τους Έλληνες πρωταθλητές στίβου στα πλαίσια των 29ων Αιγαιοπελαγίτικων αγώνων στίβου.

Οι αγώνες διοργανώνονται από το Υπουργείου Ναυτιλίας και Νησιωτικής  Πολιτικής – Γενική Γραμματεία Αιγαίου και Νησιωτικής Πολιτικής, το Σ.Ε.Γ.Α.Σ., την Περιφέρεια Νοτίου Αιγαίου, το Δήμο Μυκόνου και την Ε.Α.Σ. Σ.Ε.Γ.Α.Σ. Κυκλάδων.

Όπως γίνεται κάθε χρόνο το Σάββατο 7/10, στην τελετή έναρξης των αγώνων, η οργανωτική επιτροπή  θα τιμήσει τους αθλητές και αθλήτριες των σωματείων του Αιγαίου που έχουν πετύχει ξεχωριστές αθλητικές διακρίσεις, που εκπροσώπησαν τη χώρα μας σε διεθνείς αγώνες και πέτυχαν πρώτες νίκες σε ατομικό αγώνισμα στα πανελλήνια πρωταθλήματα του 2017.

Μαζί με τους αθλητές – αθλήτριες θα τιμηθούν και οι προπονητές τους, που είναι σωματειακοί προπονητές στα σωματεία του Αιγαίου και γυμνάζουν τους αθλητές τους σε ένα από τα νησιά του Αιγαίου.

Οι αθλητές – αθλήτριες που θα τιμηθούν είναι:

1)  Νικολέτα Κυριακοπούλου           ΑΓΕΣ Κάμμειρος 2009

2)  Ουρανία Ρεμπούλη                    ΑΓΕΣ Κάμμειρος  2009

3)  Χριστόφορος Μερούσης             Φ.Ο. Βροντάδων

4)  Αλέξανδρος Παπαμιχαήλ           Α.Ο. Μυκόνου

5)  Μαρία Μπελιμπάσάκη               Παναξιακός Α.Ο.

6)  Δημοσθένης Μαγγίνας               Α.Ο. Μυκόνου

7)  Ανδρέας Δημητράκης                 Παναξιακός Α.Ο.

8)  Μαρία Μαγκούλια                       Α.Σ Ένωση Καζώνης – Κάλυμνος 2.000

9)  Αδαμαντία  Ανθούσα                   Α.Ε. Λέσβου Καλλονής

10) Μαρία Καβαλιέρου                     Παναξιακός Α.Ο.

11) Όλγα Φιάσκα                             Γ.Σ. Αθλοκίνηση Μυτιλήνης

12) Ευστρατία Μιχαέλα Φιάσκα       Γ.Σ. Αθλοκίνηση Μυτιλήνης

13) Νικόλαος Κατραμάδος               Γ.Σ. Ν. Λέρου

14) Ευστράτιος Τζίμης                     Α.Ο. Αρισβαίος Καλλονής

15) Ελπίδα – Μαρία Σταμπούλη      Α.Ο. Αρισβαίος Καλλονής

16) Μιχάλης Σεϊτης (ΑμεΑ)               Α.Ο. Σταματίου  Ρόδου

17) Θεοδώρα Κουστουράκη (ΑμεΑ)  Ίωνες  Χίου

Οι προπονητές των σωματείων του Αιγαίου που θα τιμηθούν είναι:

1) Γρηγόρης  Κοντός                   Γ.Σ. Αθλοκίνηση Μυτιλήνης

2) Ξενοφών  Κουτελάς                Α.Σ. Ένωση Καζώνης – Κάλυμνος 2.000

3) Μιλτιάδης Παπαντωνάκης       Γ.Σ. Ν. Λέρου

4) Ευάγγελος  Ζορμπάς               Α.Ο. Αρισβαίος Καλλονής

5) Κώστας Παπανικολάου           Ίωνες Χίου

Από την οργανωτική επιτροπή.

Διαβάστε ακόμα

Web Analytics